Zlevněné Bílé zdravotní (ortopedické) matrace
Trpíte častými bolestmi páteře, máte potíže s pohybovým aparátem nebo musíte proležet většinu dne kvůli zdravotním problémům v posteli? Zdravotní matrace bude pro vás nejlepší volbou v případě, pokud se rozhodujete pro koupi nové matrace. Zdravotní matrace je co se týká ceny z těch dražších, ale vaši investici určitě neprohloupíte. Tyto matrace mají mnoho výhod, jsou kvalitní a odolné, a proto vám vydrží několik let. Důležité je si všímat, zda má matrace certifikát. Takto snadno rozlišíte méně kvalitní matraci od té kvalitní.
Zdravotní matrace se vyrábějí tak, aby měly co nejlepší ortopedické vlastnosti a poskytly vám co nejpohodlnější a nejkvalitnější spánek. Než budete vybírat z bohaté nabídky zdravotních ortopedických matrací, berte v úvahu kromě materiálu i jiné parametry. Základem jsou rozměry matrace, tedy výška, šířka a délka. Na jednolůžkovou postel vybírejte z rozměrů 80x90 cm nebo 90x200 cm, pro manželské postele můžete zvolit jednu společnou matraci v rozměrech 140x200 cm, 160x200 cm nebo 180x200 cm. Výška zdravotní matrace by měla mít více než 15 cm. Dalším důležitým bodem při koupi matrace je její tvrdost. Zde platí, že pokud vás pobolívá hrudní nebo krční páteř a rádi spíte na zádech, volte matraci T5, která je nejtvrdší. Matrace se zónami nebo středně tvrdá T3/T4 je ideální pro lidi spící na boku. Trpíte-li bolestmi v křížové oblasti, vybírejte z nabídky středně tvrdých a měkkých matrací T1/T2, protože při ležení budou kopírovat a podpírat vaše tělo.
Ke zdravotním matracím se nejvíce hodí lamelové rošty, které zvyšují jejich ortopedické vlastnosti. Rošty pomáhají odvětrávat celou postel, a tak zabraňují rozmnožování mikrobů a plísní.
Druhy zdravotních matrací:
Ortopedické matrace nejen uleví od bolesti páteře, ale zajistí i zdravý a nepřerušovaný spánek. Všechny ortopedické matrace jsou vyrobeny z tvrdších a odolnějších pěn. Pevnost matrace bývá zajištěna i doplněním o vrstvy kokosového vlákna nebo latexu. Tyto matrace se nedoporučují osobám s bolavými klouby, protože vytvářejí nepříjemný bodový protitlak.
Anatomické matrace se přizpůsobují liniím těla. Oproti ortopedickým jsou tyto matrace měkčí, ale stále tělu poskytují velmi dobrou oporu. Anatomické matrace se vyznačují zónami, ve kterých je materiál buď zpevněný nebo zdvojený. Typickým příkladem jsou taštičkové matrace se zónami pro krční, bederní a hrudní páteř nebo pěnové matrace s použitím pěn různé tuhosti.
Antibakteriální matrace jsou vhodné především pro astmatiky a alergiky. Spaní na takových matracích jim uleví od nepříjemných symptomů jako ucpání nosu, kašlání nebo lapání po dechu. Matrace jsou vyrobeny z přírodních materiálů, které pomáhají matraci co nejlépe provzdušnit. Nejčastěji se používá kokosové vlákno nebo latex. I samotný snímatelný potah matrace může pomoci. Výborný je potah s úpravou aloe vera nebo se stříbrným vláknem.
Antidekubitní matrace zabraňují vzniku proleženin u osob dlouhodobě připoutaných na lůžko, při pooperačních stavech nebo úrazech, kdy strávíte v posteli značnou část dne. Antidekubitní matrace dokonale kopírují vaše tělo, poskytují dobrou oporu svalům a zabraňují tvorbě proleženin v místech jako jsou bedra, lokty, paty nebo kříže. Tyto matrace podporují krevní oběh a mnohé z nich mají také masážní funkci.
Mohlo by vás zajímat:
Antidekubitní matrace - čím jsou výjimečné a pro koho jsou určeny